PODZIEL SIĘ

Na każdym osiedlu przy większości bloków umieszczone są pojemniki, do których można legalnie wyrzucać zużyte baterie. Gdzie jednak zostawić stare telefony komórkowe, zużyte żarówki czy tonery do drukarek? W centrum miasta ustawiony został specjalny punkt zbiórki selektywnej odpadów elektronicznych.

Niemal w samym centrum  miasta, bo przy ulicy Kwiatowej obok wieżowca ustawiono nowy pojemnik na odpady. Jest on wielofunkcyjny. Składa się z 7 tub, każda z nich zawiera informację co należy do niej wyrzucać.

Jest pojemnik na zużyte baterie i akumulatory, oddzielny na płyty CD i DVD, kolejny na zużyte żarówki. Jest też kosz przeznaczony na niewielki sprzęt elektroniczny jak np. myszki komputerowe,  piloty, czy uszkodzone telefony komórkowe. Legalnie i nie szkodząc środowisku można też pozbyć się tonerów do drukarek.  Elektrośmieci nie mogą być wyrzucane razem z odpadami komunalnymi. Są bardzo szkodliwe dla środowiska i muszą być utylizowane.

Miejski Punt Elektroodpadów dostępny jest dla mieszkańców od początku tego miesiąca. To kolejny projekt realizowany w ramach „Edukacji Ekologicznej Mieszkańców Bełchatowa”.

Miasto na jego zakup przeznaczyło 20 tysięcy złotych z czego 17 tysięcy to środki pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here