PODZIEL SIĘ

Na te chwile czekało ponad 2 tysiące uczniów z powiatu bełchatowskiego. Dzisiaj poznali wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Nie wszyscy dostali się do wymarzonych szkół. Wśród 1070 absolwentów podstawówek na listach przyjętych do wybranych szkół zabrakło miejsc dla 36 uczniów.   W klasach pierwszych przygotowanych dla nich są w sumie 24 miejsca – 6 w liceach, 7w technikach i 10 w szkołach branżowych. To oznacza, że miejsc może zabraknąć w jakiejkolwiek szkole dal 12 osób.

Wśród 988 absolwentów gimnazjów do szkół nie dostało się 45 osób, tu w różnych placówkach ogólnie wolnych jest jeszcze 47 miejsc. To oznacza, że każdy, choć nie do wymarzonej ale jednak do pierwszej kasy się dostanie.

Dwa roczniki to podwójna liczba pierwszych klas. Duże napięcie w ostatnich tygodniach przeżywali nie tylko rodzice i uczniowie ale też i dyrektorzy szkół, którzy z tą podwójną rekrutacją musieli sobie poradzić.

W szkołach od września będzie tłoczno. Raczej dyrektorzy deklarują, że w placówkach będzie jednozmianowy system nauczania. W ZSP nr 3 nie ma jeszcze skompletowanej całej kadry pedagogicznej.

To czy wszyscy tegoroczni absolwenci znajdą miejsce w szkołach będzie wiadomo w ciągu najbliższych kilkunastu dni.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here