PODZIEL SIĘ

Uruchomiona i dostępna dla mieszkańców  stacja doładowania dla pojazdów elektrycznych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Póki co jeszcze przez kilka miesięcy można z niej korzystać nieodpłatnie.   

Znajduje się w samym centrum miasta, na parkingu za biblioteką publiczną. Punkt jest dobrze oznaczony i powszechnie dostępny. Stacja doładowania to krok w stronę elektromobilności w Bełchatowie.

To pierwsze miejsce, w którym posiadacze samochodów napędzanych elektrycznie mogą doładować swoje pojazdy. Stacja ma stanowiska do ładowania prądem stałym i zmiennym.

Ze stacji już korzystają mieszkańcy. Od momentu uruchomienia doładowano blisko 200 samochodów. Co ważne stacja daje możliwość szybkiego doładowania, co znacznie skraca czas przygotowania samochodu do dalszej eksploatacji. Takie „tankowanie” nie powinno potrwać dłużej niż 1,5 godziny.

 Warto wiedzieć, że do jesieni ze stacji można korzystać nieodpłatnie. Później wprowadzona będzie opłata – informuje PGE Nowa Energia, która pod stację ładowania wynajmuje miejsce na parkingu.   

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here