PODZIEL SIĘ

Zgodnie z zapowiedzią w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych uruchomione mają zostać dodatkowe połączenia tam, gdzie są najbardziej potrzebne. W województwie łódzkim do urzędu marszałkowskiego zgłoszono w sumie 29 propozycji dodatkowych linii autobusowych.

Program ma być realizowany i dofinansowywany przez budżet państwa. Chodzi o to, by przywracać połączenia autobusowe tam, gdzie ich najbardziej brakuje.

Starostwo bełchatowskie po konsultacjach i pracach w powołanym zespole   zgłosiło do programu 3 połączenia. Pierwsze dotyczy trasy Bełchatów – Piotrków Tryb przez Wolę Krzysztoporską, kolejne na trasie Bełchatów – Szczerców – Rusiec oraz Bełchatów – Kalisko –Radomsko.

Samorządy miały czas do wczoraj na zgłaszanie propozycji połączeń. Teraz urząd marszałkowski przekaże propozycje nowych linii do wojewody łódzkiego.

Województwo łódzkie w tym roku na dofinansowanie połączeń ma kwotę 15,5 min złotych. Dopłata za jeden wozokilometr wynosi 1 zł. Ostateczna decyzja, które z połączeń będą realizowane zapadnie do 20 sierpnia.  Trzy dni później z   starostwami oraz wójtami poszczególnych gmin podpisywane zostaną stosowne umowy.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here