PODZIEL SIĘ

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na piknik wojskowo-patriotyczny. Wydarzenie zaplanowano w Zelowie. Przedsięwzięcie odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

Piknik wojskowo-patriotyczny w Zelowie odbędzie się w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego. Na placu przyległym do terenów sportowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie w godzinach od 12.00-17.00 prezentowany będzie współczesny sprzęt wojskowy i wyposażenie żołnierza, odbędzie się również pokaz grup rekonstrukcji historycznej, konkurs strzelecki z broni pneumatycznej oraz prezentowane będą gry edukacyjne IPN o tematyce militarnej.

W przedsięwzięciu będą uczestniczyć m.in. 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, Placówka Straży Granicznej w Łodzi, 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej, Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Stowarzyszenie Historyczne pułk 37, Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry I”

To wszystko w najbliższą niedzielę 18 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here