PODZIEL SIĘ

Ścieżki rowerowe zachęcają do aktywnego wypoczynku. Bełchatowianie chętnie korzystają z przygotowanych tras – problem jest jednak taki, że nie wszędzie po aktywnej jeździe można odpowiednio odpocząć – i właśnie z tym problemem zwrócili się do nas miłośnicy jednośladów.

Chodzi o ścieżkę rowerową prowadzącą z Bełchatowa do Góry Kamieńsk. Długość tego szlaku rowerowego to blisko 16 kilometrów. Mniej więcej po przejechaniu ¾ trasy przejeżdżamy wzdłuż zbiornika Słok – ten szlak rowerowy otwarto 5 lat temu trasę wówczas utwardzono tłuczniem powstały także dwa zadaszone miejsca postojowe ze stołami i ławkami. To było wyjątkowe miejsce do wypoczynku, z którego chętnie korzystali rowerzyści, niedługo mogli się jednak cieszyć z obecnych tam wygód.

Ławek i stołów brak i właśnie z tym problemem zwrócili się do nas nasi telewidzowie. Pojechaliśmy na miejsce i rzeczywiście wspomnianych elementów nie ma, doszły za to inne – butelki i śmieci. Na drugim miejscu postojowym, które znajduje się nieco dalej jest jeszcze gorzej.

Sami rowerzyści podkreślają, że ta ciekawa i urozmaicona trasa rowerowa, doskonała do rodzinnych wycieczek nieco odstrasza takimi właśnie obrazkami.

O problemie poinformowaliśmy Starostwo Powiatowe w Bełchatowie – urzędnicy podkreślają, że sprawa jest im znana i na pewno problem zostanie rozwiązany. Czekamy zatem na pozytywne informacje.

1 KOMENTARZ

  1. Odpowiedź urzedasow ze starostwa „na odwal się”. Przecież od kilku lat nie ma tam stolu i laweczek. Może to i lepiej bo jak byly to ludzie przyjeżdżali samochidami i robili sobie tam pikniki.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here