PODZIEL SIĘ

Młoda bełchatowska tenisistka Marta Dudek została podwójną medalistką Mistrzostw Polski. Podopieczna BTS AS zdobyła brąz indywidualnie i srebro w deblu.

Zawodniczka BTS AS przystąpiła do tego wydarzenia rozstawiona z nr 2 co pozwoliło jej ominąć mecz pierwszej rundy – to bardzo często zdarza się w przypadku wysoko rozstawionych zawodniczek. Już w pierwszym meczu Marta miała zmierzyć się z trudną przeciwniczką z MTC Warszawa Martyną Sikorą co powodowało dodatkowe napięcie, gdyż pierwsze mecze nigdy nie należą do łatwych szczególnie na turniejach tej rangi. Bełchatowianka zaprezentowała się wyśmienicie i pewnie wygrała 4/1 4/1, co pozwoliło na rozluźnienie przed następnym równie trudnym meczem. W ćwierćfinale Marta pokonała Maję Nowak z AZS Poznań 4/1 4/0 i tym samym nasza zawodniczka znalazła się w najlepszej czwórce całego turnieju. W meczu o finał Marta zmierzyła się z zawodniczką z CSIR Dąbrowa Górnicza Leną Markowską. Po bardzo dobrym meczu z obu stron niestety bełchatowianka musiała uznać wyższość rywalki w stosunku 4/2 2/4 2/10 i jak się później okazało Marta przegrała z Mistrzynią Polski zdobywając brązowy medal.

W Mistrzostwach Polski Krasnali rozgrywany jest również turniej deblowy i tu nasza reprezentantka postanowiła walczyć w parze z Wiktorią Nowicką z SCT Pszczyna. Pierwszy mecz to zacięty bój z parą Karolina Stępkowska/ Magdalena Rybkowska ST TieBreak Warszawa, który zakończył się wynikiem 3/4 4/0 10/8. W pojedynku o finał para Dudek/Nowicka zagrała przeciwko parze Borowik/Markowska i podobnie jak w poprzednim spotkaniu walka trwała do samego końca a o zwycięstwie przesądził dopiero super tie-break 2/4 4/2 12/10. W najważniejszym meczu turnieju deblowego zmierzyły się mocne pary Dudek/Nowicka oraz Lesman/Czechowicz i wiadomo było, że można spodziewać się meczu na bardzo wysokim poziomie. Utalentowane młode tenisistki stworzyły wspaniałe widowisko, które obfitowało w wiele ciekawych wymian godnych finału Mistrzostw Polski. Ostatecznie Marta oraz Wiktoria uległy 3/4 3/4 ale mogły cieszyć się ze srebrnego medalu.

źródło: BTS AS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here