PODZIEL SIĘ

Wczorajszą sesję Rady Miasta zdominowały tematy związane z oświatą. Radni między innymi przyjęli raport o stanie oświaty.

Radni zostali poinformowani między innymi o zakresie prac remontowych wykonanych w placówkach w czasie wakacji. W sumie koszt modernizacji to 700 tysięcy złotych.  

Od września do placówek podległych miastu czyli do 8 podstawówek i jednego liceum ogólnokształcącego uczęszczać będzie blisko 5 tysięcy uczniów, a do 9 przedszkoli blisko 1400 dzieci.

Miasto zapewnia, że placówki są gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Od września w każdej prowadzonej przez miasto szkole zapewnione będą pomoc psychologiczno – pedagogiczna, logopedyczna i pielęgniarska. W każdej z placówek pojawiły się również szafki dla uczniów, tak by uczniowie mogli w nich bezpiecznie przechowywać np. podręczniki, których nie trzeba akurat w tym dniu zabierać do domu.

Radni zdecydowali również o podniesieniu ze 100 do 300 zł wynagrodzenia za wychowawstwo w klasach. Zmiany wejdą w życie od września co wynika z Karty Nauczyciela.

Ponadto rada wyraziła zgodę na przekazanie przedszkolom dodatkowych pieniędzy na wkład własny, potrzebny by móc skorzystać z dofinansowania z WFOŚiGW na przeprowadzenie dodatkowych programów skierowanych do najmłodszych.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here