PODZIEL SIĘ

Wczorajszą sesję Rady Miasta zdominowały tematy związane z oświatą. Radni między innymi przyjęli raport o stanie oświaty.

Radni zostali poinformowani między innymi o zakresie prac remontowych wykonanych w placówkach w czasie wakacji. W sumie koszt modernizacji to 700 tysięcy złotych.  

Od września do placówek podległych miastu czyli do 8 podstawówek i jednego liceum ogólnokształcącego uczęszczać będzie blisko 5 tysięcy uczniów, a do 9 przedszkoli blisko 1400 dzieci.

Miasto zapewnia, że placówki są gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Od września w każdej prowadzonej przez miasto szkole zapewnione będą pomoc psychologiczno – pedagogiczna, logopedyczna i pielęgniarska. W każdej z placówek pojawiły się również szafki dla uczniów, tak by uczniowie mogli w nich bezpiecznie przechowywać np. podręczniki, których nie trzeba akurat w tym dniu zabierać do domu.

Radni zdecydowali również o podniesieniu ze 100 do 300 zł wynagrodzenia za wychowawstwo w klasach. Zmiany wejdą w życie od września co wynika z Karty Nauczyciela.

Ponadto rada wyraziła zgodę na przekazanie przedszkolom dodatkowych pieniędzy na wkład własny, potrzebny by móc skorzystać z dofinansowania z WFOŚiGW na przeprowadzenie dodatkowych programów skierowanych do najmłodszych.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here