PODZIEL SIĘ

Zwolnienie z pracy byłej dyrektor Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim jest nieważne. Tak brzmi wyrok wydany przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Przypomnijmy wokół osoby byłej dyrektor Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim głośno było od kilku lat. W 2015 roku prokuratura zarzuciła Danucie B. fałszowanie podpisów pod wnioskami o dofinansowanie wyprawek szkolnych oraz nakłanianie pracownicy o fałszowanie podpisów.

Danutę B. w 2016 roku Sąd Rejonowy w Bełchatowie skazał na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Sąd wyższej instancji warunkowo umorzył postępowanie, jak dodała w rozmowie telefonicznej Danuta B.

25 lutego tego roku dyrektor szkoły w trybie nadzwyczajnym odwołał ze stanowiska nowy wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc.

Decyzję zaskarżył wojewoda. Sąd Administracyjny w Łodzi stwierdził nieważność zaskarżonego zarządzenia w całości. Przesłanką do uchylenia był zbyt długi czas od sprawy do zwolnienia.

Gmina Bełchatów podtrzymuje swoje stanowisko, że ktoś wobec kogo stawiane są takie zarzuty nie może pełnić funkcji dyrektora szkoły. Gmina zapowiada odwołanie do NSA. Jednocześnie zapewnia, że powołanie Grzegorza Gryczki na dyrektora Szkoły w Kurnosie Drugim pozostaje prawomocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here