PODZIEL SIĘ

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła śledztwo dotyczące działalności byłego wójta Gmina Bełchatów. Postępowanie jest prowadzone na podstawie dwóch zawiadomień. Jedno złożone zostało przez Regionalna Izbę Obrachunkową w Łodzi, drugie prze radnych PIS Rady Gminy obecnej kadencji.

Postępowanie, które toczy się przed bełchatowskim sądem to nie koniec problemów byłego wójta. Kontrola RIO przeprowadzona w urzędzie na początku tego roku przyniosła wiele zastrzeżeń. To właśnie Regionalna Izba Obrachunkowa w maju tego roku złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Kolejne zawiadomienie w tej sprawie złożyli radni PiS obecnej Rady Gminy.

3 września Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim zdecydowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie. Dotyczyć będzie poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariusza publicznego, przekroczenie uprawnień oraz wyrządzenia znacznej szkody finansowej Gminie Bełchatów.

Do prowadzenia sprawy wyznaczona została Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim. Przez najbliższe miesiące prowadzone będą czynności procesowe, według już ustalonego harmonogramu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here