PODZIEL SIĘ

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła śledztwo dotyczące działalności byłego wójta Gmina Bełchatów. Postępowanie jest prowadzone na podstawie dwóch zawiadomień. Jedno złożone zostało przez Regionalna Izbę Obrachunkową w Łodzi, drugie prze radnych PIS Rady Gminy obecnej kadencji.

Postępowanie, które toczy się przed bełchatowskim sądem to nie koniec problemów byłego wójta. Kontrola RIO przeprowadzona w urzędzie na początku tego roku przyniosła wiele zastrzeżeń. To właśnie Regionalna Izba Obrachunkowa w maju tego roku złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Kolejne zawiadomienie w tej sprawie złożyli radni PiS obecnej Rady Gminy.

3 września Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim zdecydowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie. Dotyczyć będzie poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariusza publicznego, przekroczenie uprawnień oraz wyrządzenia znacznej szkody finansowej Gminie Bełchatów.

Do prowadzenia sprawy wyznaczona została Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim. Przez najbliższe miesiące prowadzone będą czynności procesowe, według już ustalonego harmonogramu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here