PODZIEL SIĘ

Poruszająca historia Pana Zbigniewa i odruchu ludzkich serc. Mimo choroby, utraty jednej nogi i widna amputacji drugiej oraz niespodziewanej śmierci syna, nie załamuje się, choć żyje w koszmarnych warunkach zamknięty w czterech ścianach.

Dzięki pomocy pracowników MOPS-u i ludzi dobrej woli mieszkanie uda się wyremontować i przystosować do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Zabraknie jednak środków na nowe podłogi, tak by można było przemieszczać się na wózku inwalidzkim, oraz nowe drzwi wejściowe. Stąd apel o pomoc.

Pan Zbigniew niegdyś nauczyciel, później z powodu choroby pracownik ochrony i rencista dzisiaj pilnie potrzebuje pomocy.

Po amputacji nogi zajmował się śmiertelnie chorym synem, choć sam miał problem z poruszaniem się. Pieniędzy czasem nie wystarcza na utrzymanie, leki czy opatrunki na niegojące się rany. Mężczyzna po śmierci syna początkowo się załamał. Teraz pojawiła się nadzieja na poprawę życia.  Z pomocą przyszli pracownicy MOPS-u.

Udało się zorganizować realną pomoc dla pana Zbigniewa. Centrum Kształcenia Zawodowego siłami swoich uczniów przeprowadzi remont w mieszkaniu, dzięki pieniądzom z PCPR dostosowana zostanie łazienka, przeorganizowane zostanie całe mieszkanie. PGM pomógł usunąć stare meble, wywieź śmieci, zadbał o transport. Firmy przekazały materiały budowlane i meble, sprzęty do domu przekazała prywatna osoba.

Potrzeba jeszcze materiałów na wyrównanie podłóg w mieszkaniu i 30 metrów kwadratowych nowych wytrzymałych paneli.  

Osoby czy instytucje, które chciałyby przekazać materiał na podłogi proszone są o kontakt z MOPS-em. Chodzi o pomoc rzeczową nie o pieniądze.  

 

3 KOMENTARZE

  1. Niech MOPS uruchomi zbieranie online, przez portal zrzutka.pl lub siepomaga.pl itp i opublikuje info na FB – bardziej efektywne. Ludzie na bieżąco widzą ile brakuje i się mobilizują. Nie tylko regionalnie … znajomi znajomych itd. Każde 5, każde 10 zł się liczy. Usprawnienie zbiórki – na pewni pomoże.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here