PODZIEL SIĘ

To nowatorski program, z którego dzięki współpracy z radomszczańską Fundacją Przyjazna Planeta, korzystają podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Chodzi o terapeutyczny wpływ lasu z którego korzystają uczniowie ośrodka.

Bełchatowska placówka jest drugą, z którą współpracuje Fundacja Przyjazna Planeta. Program skierowany jest głownie do dzieci z niepełnosprawnością umysłową.

Podopieczni bełchatowskiego ośrodka programem objęci są od maja ubiegłego roku. Zmiany zachodzące w uczniach są zauważalne. Dzieci otwierają się, pokonują swoje małe – wielkie bariery odkrywają nowe możliwości, dobrze przy tym się bawiąc.

W programie uczestniczą dzieci z orzeczeniem lekarskim. To właśnie orzecznicy kontrolują zmiany zachodzące w trakcie tej terapii wspomagającej. Wszystko jest dokumentowane. Niewykluczone, że ten nowatorski program będzie finansowany z budżetu państwa.

Uczniowie Bełchatowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego skorzystają jeszcze z 5 wyjazdów jesiennych oraz kolejnych sesji letnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here