PODZIEL SIĘ

Dzisiaj przed bełchatowskim Sądem Rejonowym w wydziale karnym zapadł wyrok w głośnej sprawie przeciwko Kamilowi Ładziakowi – byłemu wójtowi gminy Bełchatów oraz 4 podległym mu pracownikom, urzędnikom i ówczesnemu szefostwu gminnej spółki.

Sprawa dotyczyła nieprawidłowości podczas budowy drogi wewnętrznej w miejscowości Dobrzelów.

Sąd uznał, że drogi nie wykonano zgodnie z kosztorysem i specyfikacją. Dokumenty, w tym pierwszy kosztorys dotyczył 2270 m drogi, tymczasem do momentu przyjęcia protokołu odbioru i dokonania zapłaty za prace gminnej spółce zrobiono około 400 metrów drogi.

Sąd zastrzeżenia miał zarówno do dokumentu odbioru, w który poświadczono nieprawdę, uznając że prace wykonano zgodnie z zamówieniem, jak i aneksu do umowy, który powstał zdaniem sądu później niż wskazywałaby na to data umieszczona na nim.

Kamil Ładziak skazany został na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 1 roku, zakaz zajmowania urzędniczych stanowisk kierowniczych na okres roku oraz na zapłacenie 120 stawek dziennych po 50 zł każda.

Janusza J. sąd skazał na rok pozbawienia wolności na okres próby 2 lat, 2-letni zakaz piastowania urzędniczych stanowisk kierowniczych oraz zapłacenie 200 dniówek kary finansowej po 40 zł każda.

Postępowanie przeciwko Karolinie S. sąd warunkowo umorzył.

Paweł R. skazany został na 1 rok pozbawienia wolności na rok w zawieszeniu oraz karę finansową 80 stawek dziennych po 50 zł każda.

Sylwester M. usłyszał wyrok 1 roku pozbawienia wolności na dwa lata w zawieszeniu i 80 stawek dziennych każda po 50 zł.

Wyrok nie jest prawomocny. Skazani zapowiadają wniesienie apelacji od wyroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here