PODZIEL SIĘ

Choć można z niej korzystać już od ponad miesiąca u niektórych mieszkańców Bełchatowa nadal wywołuje zdziwienie. Zadaszona wiata na rowery na os. Dolnośląskim przy bloku nr 201 czemu ma służyć?- pytają nasi telewidzowie, dodając czy nie jest to zbędny wydatek pieniędzy? Z tym pytaniem udaliśmy się do bełchatowskiego magistratu.

Pracownicy zaznaczają, że podobne rozwiązania „zaparkuj i jedz dalej” stosowane są w dużych miastach – ponadto ta inwestycja była warunkiem koniecznym do otrzymania dofinansowania do projektu na zakup nowych emzetek. Koszt samej wiaty dla rowerów to ponad 16 tys. złotych.

Więcej w materiale video.

7 KOMENTARZE

 1. Park and Ride w dużych miastach – system polegający na pozostawianiu samochodów na parkingach położonych na obrzeżach miasta i przemieszczanie się dalej transportem komunikacji publicznej.

  Jeśli przyjechałbym do Bełchatowa na rowerze z ościennych wiosek to wolałbym dalej przemieszczać się na rowerze niż MZK. Powodem jest większa mobilność. Nie jestem wtedy uzależniony od wyznaczonej trasy autobusu.

  4

  0
 2. Tu powinny być do wynajęcia rowery lub elektryczne hulajnogi. Sama wiata to kolejny poroniony pomysł władz miasta Bełchatowa. Oni kpią z Bełchatowian z miesiąca na miesiąc 😛

  2

  1
 3. najlepiej komentowac mieszkajac w belchatowie i majac wszedzie blisko albo majac samochod, ja tam juz widzialam ludzi ktorzy przyjezdzali chociazby z Poreb i rowery przypinali do drzewa zeby wsiasc w autobus i zalatwic sprawy w miescie. Zawsze wszedzie zle, czyli jak zwykle belchatowianom nie dogodzisz. Jak dla mnie pomysl dobry zwlaszcza ze i tak pieniadze dostali z unii a ze przy tym projekt – wymyslajac wiate na rower – byl szybkiecj zaakceptowany to na plus!

  1

  0
 4. Z artykułu wynika, że nie jest to poroniony pomysł magistratu, tylko warunek konieczny do otrzymania dotacji na nowe autobusy. Warunek spełniony, autobusy jeżdżą więc w czym problem? A jak ktoś chce zostawić rower i jechać dalej autobusem to ma możliwość i tyle.

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here