PODZIEL SIĘ

Jak w tej edycji Budżetu Obywatelskiego zagłosowali mieszkańcy? Jakie projekty poparli, a które z propozycji znalazły najmniejsze zainteresowanie bełchatowian? Magistrat podał wyniki tegorocznego głosowania.

W tym roku mieszkańcy mogli głosować na wybraną jedną propozycję wśród 6 zgłoszonych w puli projektów twardych i jedną z 4 miękkich.

Swój głos na projekty twarde oddało 2516 bełchatowian. Najwięcej punktów zebrała propozycja nr 1 „Przytorze – remont, rozbudowa i ogrodzenie placu zabaw”.

Szacowany koszt tego projektu to 290 tysięcy złotych. Zwycięski projekt będzie realizowany, podobnie jak drugi pod względem poparcia czyli „Zielone Grocholice”.

Na ten projekt zagłosowało 638 osób. To bardziej kosztowny projekt, bo szacowany na 700 tysięcy złotych.

W puli na realizację projektów twardych jest milion czterysta tysięcy złotych. Trzeci w kolejności poparcia projekt również szacowany jest na 700 tys. zł. To przystosowanie lodowiska miejskiego dla rolkarzy. Poparło go 527 osób. Najmniej głosów 119 otrzymał pomysł doposażenia w sprzęt do ćwiczeń Cafe Senior Raj.  

Wśród projektów miękkich zwyciężył pomysł kastracji bezdomnych psów i kotów, który poparło 754 osób. Drugi w kolejności pod względem głosów mieszkańców to projekt na Zdrowie PLUS. W sumie te dwa projekty opiewają na kwotę 100 tysięcy złotych, czyli dokładnie tyle, ile jest zabezpieczonych środków na ten cel.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here