PODZIEL SIĘ

Podczas sesji radni powiatowi zapoznali się z pismem przysłanym przez PGE GiEK S.A.  To odpowiedź do stanowiska przyjętego przez Radę Powiatu w sprawie Złoczewa. 

W piśmie czytamy, że spółka jest na zaawansowanym etapie prac związanych z uzyskaniem koncesji na wydobycie węgla ze złoża Złoczew.

Spółka powołując się na dobrą współpracę z samorządami wymienia co już zostało zrobione, czyli uzyskanie decyzji o środowiskowym uwarunkowaniu, skompletowaniu i złożeniu dokumentów potrzebnych do uzyskania koncesji na wydobycie węgla ze złoża Złoczew. Ta spodziewana jest na przełomie 2019/2020 roku.

Jak podkreślono do wydania koncesji kluczowe będą obecne prawomocne postanowienia Ministerstwa Energii oraz burmistrza Złoczewa o uzgodnieniu projektu decyzji koncesyjnej. 

Spółka rozpoczęła również prace nad opracowaniem koncepcji transportu węgla do Elektrowni Bełchatów. 

3 KOMENTARZE

  1. W czasach kiedy potrafimy korzystać z energii słonecznej i wielu innych źródeł energii odnawialnych, upieranie się przy węglu jest nonsensem. Teraz już nawet myślący „inaczej” z pisu o tym wiedzą, rozciągają procedurę w nieskończoność. Inaczej dzisiaj po prostu być nie może.

    0

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here