PODZIEL SIĘ

Ta akcja od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Pierwsi chętni w tym roku pojawili się już o 1 w nocy by zająć kolejkę.

Drzewko za makulaturę to doskonale znana w powiecie akcja, na którą stali bywalcy szykują się przez cały rok. Gromadzą makulaturę, by w październiku móc ją wymienić na sadzonki drzew i krzewów ozdobnych.

Wymiana odbywa się według określonych zasad, przy konkretnej ilości uzbieranych kilogramów makulatury – konkretna ilość sadzonek. Co niektórzy, w kolejkach ustawiają swoje rodziny, tak by za uzbieraną makulaturę otrzymać jak najwięcej roślin.

Przez lata każdy stały bywalec akcji wypracował swoją taktykę. A ta jest dość istotna. W tym roku starostwo z nadleśnictwem przygotowało 15,5 tysiąca sadzonek. Te rozeszły się już w południe, choć akcja trwać miała dużej.

Podczas tegorocznej edycji mieszkańcy przekazali 30 ton makulatury, które zapełniły 3 kontenery.

9 KOMENTARZE

 1. do Zbyszek: a to zależy po której stronie lady jesteś, jedni dostali drzewka za makulaturę ( to dla ułatwienia ci którzy dostarczają makulaturę) inni makulaturę za drzewka ( i ci też są przygotowani bo mieli kilka tysięcy sztuk przygotowanych na wymianę)

  0

  0
 2. Rozumiem panie redaktorze, że macie tyle komentarzy, że mojego pan nie opublikuje…..
  Jednak ponawiam pytanie ile tej makulatury dają za jedno drzewko zgodnie z tytułem artykułu…
  pozdrawiam całą redakcję i wszystkich pracowników, którzy czytają państwa informacje…

  0

  0
 3. wróćmy do podstawowej logiki
  1. dla kogo jest ta informacja
  – dla mieszkańców, którzy otrzymają drzewko za makulaturę
  – czy dla urzędników, którzy otrzymają makulaturę wydając drzewko?
  2. Może odpowiedź na powyższe pytanie zawarta jest w drugim akapicie informacji „Drzewko za makulaturę to doskonale znana w powiecie akcja”
  Nie da się ustalić jednego adresata stosując dualizm informacji.
  W tytule informujecie urzędników że otrzymają makulaturę ( to dobrze bo zapewne bez tej informacji nie rozpoczęli by akcji)
  W dalszej części nazywacie akcję zgodnie z logiką. Oczywiście można powiedzieć, że w sklepie są pieniądze za chleb itp. pozdrawiam

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here