PODZIEL SIĘ

Wczorajszą sesję Rady Powiatu zdominowały raporty te dotyczyły realizacji założeń ochrony środowiska i stanu oświaty.

Podczas sesji przedstawiono „Raport z Realizacji Ochrony Środowiska w Powiecie Bełchatowskim w latach 2016-2017. Wynika z niego, że w powiecie wykonano ponad 82% zakładanych zadań. W ramach ochrony klimatu i jakości powietrza były to przede wszystkim inwestycje termomodernizacji budynków, doprowadzenie sieci ciepłowniczej do nowych osiedli mieszkaniowych na terenie miasta, sieci gazowniczej. 

Zakupiono 35 busów i 20 autobusów dla PKS –u. W gminie Drużbice, na podstawie zgłoszeń  sprawdzano czym mieszkańcy palą w prywatnych piecach. Na terenie powiatu prowadzone były działania promujące inwestowanie w odnawialne źródła energii, prowadzona była też edukacja ekologiczna.

Dla naszego obszaru odnotowano w powietrzu podwyższone wskaźniki pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 oraz benzopirenu i ozonu.

Raport wskazuje na zmniejszenie powierzchni lasów państwowych oraz mniejszą niż w latach wcześniejszych liczbę nasadzeń drzew i krzewów.  

Niezadowalający jest tez stan wód powierzchniowych. Pod względem chemicznym poniżej dobrego zakwalifikowano wszystkie rzeki oprócz Widawki od Kręcicy do Krasówki.

Obszerny liczący ponad 100 stron raport, został zaakceptowany przez radnych przy 20 głosach za.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here