PODZIEL SIĘ

Tak jak zapowiadała poseł Małgorzata Janowska to nie koniec batalii o zmiany granic administracyjnych i rozszerzenia obszaru Gminy Bełchatów o fragment Gminy Kleszczów. Poseł chce mediacji, które miałyby doprowadzić do wypracowania wspólnego stanowiska wszystkich gmin, których ta zmiana miałaby dotyczyć.

Poseł Małgorzata Janowska wystąpiła oficjalnie z pismem do wicewojewody łódzkiego, o zainicjowanie postępowania mediacyjnego z udziałem władz gmin Bełchatowa, Kleszczowa, Kluk, Drużbic, Ruśćca, Szczercowa i Zelowa.

Chodzi o omówienie projektu zmiany granic administracyjnych i poszerzenie terenu gminy Bełchatów o fragment gminy Kleszczów.

Takie rozwiązanie dałoby ogromny zastrzyk finansowy gminie Bełchatów, konkretnie około 60 milionów złotych. Połowa tej kwoty miałaby być przekazana na inwestycje w pozostałych gminach powiatu bełchatowskiego. Poseł Janowska stoi na stanowisku, że takie rozwiązanie mogłoby rozwiązać wiele problemów w biedniejszych gminach, gdzie brakuje pieniędzy choćby na infrastrukturę drogową.

Korekta granic administracyjnych tych dwóch gmin w lipcu tego roku nie została uwzględniona przez Radę Ministrów ze względu na brak obopólnej zgody zainteresowanych gmin. O ile Bełchatów i reszta gmin chętnie z takiego rozwiązania by skorzystali o tyle gmina Kleszczów jest temu zdecydowanie przeciwna. Gra w końcu toczy się o 60 milionów.  

Wniosek poseł Janowskiej może być ponownie rozpatrywany w przyszłym roku, a mediacje dałyby możliwość wypracowania akceptowalnego dla wszystkich gmin rozwiązania.  

7 KOMENTARZE

 1. Super pomysł. Większość pracowników PGE mieszka w gminie Bełchatów i to oni powinny najwięcej korzystać z podatków ich pracodawcy.

  5

  1
 2. Też uważam że to dobry pomysł. Gmina Kleszczów przez lata mogła zbić ogromny kapitał. pozostałe gmina by ledwo wiążą koniec z końcem a też odczuwają skutki bliskości kopalni i elektrowni.

  5

  0
 3. A największy jest ambaras żeby dwoje chciało na raz.Gdybym była mieszkanką Kleszczowa nigdy bym się nie zgodziła.Ale jako Bełchatowianka i (60 mil. w pamięci) jestem za.

  2

  0
 4. Gdyby głupota miała skrzydła, to Pani latałaby jak gołębica. To wystąpienie to mydlenie oczu i udawanie, że dalej działa tak jak i w sprawie sponsoringu

  2

  1
 5. Zróbmy to jak najszybciej póki są fundusze europejskie, gmina bełchatów mogła by wyciągnąć z uni sporo kasy na nowe drogi, przedszkola, dofinansowanie szpitala, nowe miejsca pracy, polepszenie życia mieszkańców i większości pracowników elektrowni i kopalni którzy mieszkają w większości w Bełchatowie i jej gminie.
  Inaczej ta kasa przypadnie i się po prostu marnuje na koncie gminy Kleszczów.
  Jak ktoś nie potrafi tego zrozumieć to nie będę tego komentowała, etap ewolucji małpy która nabrała se bananów których sama nie potrafi zjeść ale się cieszy że jej nie braknie, i gdzieś ma że połowa się marnuje, ważne że sama ma dobrze.

  1

  1
 6. Trzeba to zrobić jak najszybciej, gmina bełchatów mogła by wyciągnąć z uni sporo kasy na nowe drogi, przedszkola, dofinansowanie szpitala, nowe miejsca pracy, polepszenie życia mieszkańców i większości pracowników elektrowni i kopalni którzy mieszkają w większości w Bełchatowie i jej gminie.
  Inaczej ta kasa przypadnie i się po prostu marnuje na koncie gminy Kleszczów.
  Jak ktoś nie potrafi tego zrozumieć to nie będę tego komentowała, etap ewolucji małpy która nabrała se bananów których sama nie potrafi zjeść ale się cieszy że jej nie braknie, i gdzieś ma że połowa się marnuje, ważne że sama ma dobrze.

  2

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here