PODZIEL SIĘ

Ostatnie zdarzenia na drogach powinny dać do myślenia użytkownikom dróg i to zarówno pieszym, rowerzystom jaki i samym kierującym. Policja apeluje o zachowanie ostrożności a przede wszystkim o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Do zdarzenia gdzie potrącona była kobieta na przejściu dla pieszych policjanci ostatnio byli wzywani 30 października 2019 roku. Przed godziną 18:00 na ul. Wojska Polskiego, w pobliżu targowiska miejskiego, przechodząca przez pasy kobieta została potrącona przez peugeota. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierowca nie zauważył pieszej. Chwila nieuwagi doprowadziła do przykrego zdarzenia drogowego.

4 listopada 2019 roku, przed południem, w Bełchatowie na ulicy Wojska Polskiego na przejściu dla pieszych również doszło do niebezpiecznej kolizji drogowej. Samochód osobowy zderzył się z rowerzystą. 69-letni mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych, wprost przed jadący pojazd. W wyniku zderzenia cyklista wpadł na maskę auta i uderzył w szybę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na kanwie tych dwóch zdarzeń drogowych bełchatowscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na przejściach dla pieszych oraz w ich obrębie i przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here