PODZIEL SIĘ

Zagadnieniu mediacji rówieśniczej i szkolnej zostało poświęcone spotkanie zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. Podopieczni placówki uczyli się jak rozwiązywać konflikty. Mediatorem był Wojciech Grabowieckim, mediator sądowy.

Mediacja jest jedną z nowatorskich metod konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i sporów rówieśniczych, zapobiegających przemocy fizycznej i psychicznej w środowisku szkolnym. Jednocześnie w ramach doradztwa zawodowego uczniowie poznali specyfikę zawodu mediatora sądowego.

Warto dodać, że w Szkole Podstawowej nr 12 o kilku lat funkcjonuje Szkolne Koło Mediatorów prowadzone przez pedagoga szkolnego.

1 KOMENTARZ

  1. Świetny pomysł, popieram tę ideę!!! Proszę o takie spotkanie w każdej szkole podstawowej w Bełchatowie. Mediacja może być pomocna właściwie we wszystkich konfliktach, jeśli tylko ludzie chcą się porozumieć. W dzisiejszych czasach trudno jest dotrzeć do dzieci, a my dorośli nie do końca uczymy dzieci sztuki komunikacji, dlatego tak mała jest wiara w skuteczność rozmowy w trudnych sytuacjach.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here