PODZIEL SIĘ

Ta sytuacja pokazuje, jak niewiele trzeba by mogło dojść do nieszczęścia. Po godzinie 17 na rondzie przy Kwiatowej doszło do incydentu drogowego z rowerzystą. Nie wiadomo jaki dokładnie był przebieg tego zdarzenia. Nikomu nic poważnego się nie stało.

Policja nieustannie apeluje o rozwagę na drodze.

Warto szczególnie w tym okresie, kiedy szybko zapada zmrok i widoczność jest ograniczona zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Rowerzyści powinni pamiętać, że odblaski dają większą szansę na zauważenie ich na drodze i reakcję kierowców. Nie tylko w terenie niezabudowanym, również w mieście. W tym przypadku kierujący jednośladem miał kamizelkę odblaskową.

Rowerzyści powinni pamiętać, by nie przejeżdżać przez przejścia dla pieszych. Nawet jeśli jest to ścieżka rowerowa i mają prawo wjechania, to zdrowy rozsądek i ostrożność powinny skłonić ich do tego, by najpierw upewnić się że nie wjadą wprost, pod nadjeżdżający samochód.

Kierowcy zbliżając się do przejść dla pieszych, w okolicach szkół, sieci handlowych, kościołów i innych często uczęszczanych przez pieszych miejsc powinni zwolnić i zachować szczególną ostrożność.

Bezwzględnie nikt nie powinien prowadzić pojazdów pod wpływem alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here