PODZIEL SIĘ

Hipoterapia, to nie relaksacja – mówią specjaliści, którzy zwracają uwagę nie tylko na to, kto i z jakimi uprawnieniami prowadzi zajęcia, ale i na to, że jest to wysoko wyspecjalizowana terapia.

Jednym z ośrodków, w którym jest prowadzona jest Strapate Ranczo. To właśnie ranczo prowadzi akcję, która ma zwrócić uwagę na problem traktowania terapii jako rozrywki czy relaksu.

Hipoterapia prowadzona przez specjalistów daje doskonałe rezultaty w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Często łączy umiejętności fizjoterapeutyczne, psychopedagogiczne czy psychoterapeutyczne. Skierowana jest do osób z różnymi problemami, które nie mają przeciwskazań uczestniczenia w takiej terapii, chociażby silnej alergii na sierść.

Świetnie sprawdza się w pracy z dziećmi dotkniętymi autyzmem, z zaburzeniami zachowań np. nadpobudliwych. Jest  również zalecaną terapią dla dorosłych np. w stanach depresyjno – lękowych.  

Dobra i skuteczna hipoterapia prowadzona jest przez wysoko wyspecjalizowanych fachowców, którzy posiadają umiejętności z różnych dziedzin i potrafią je wykorzystać w swojej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here