PODZIEL SIĘ

Prezydent RP wraz z małżonką odwiedził bełchatowskich górników – wizyta była związana z organizowanymi w ten weekend uroczystościami Barbórkowymi – chodzi o Karczmę Piwną i Comber Babski.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką w minioną sobotę gościł w Bełchatowie. Prezydent wziął udział w tradycyjnym spotkaniu górniczym – tzw. Karczmie Piwnej. Spotkanie zorganizowane zostało w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – czyli w popularnym Energetyku. Podczas Karczmy nie zabrakło uścisków dłoni, a także pamiątkowych zdjęć. Prezydent otrzymał również wyjątkowy upominek od bełchatowskich górników – rysunek na którym znajduje się on sam w stroju górnika, a w tle tereny kopalni z napisem Złoczew.

Natomiast Pierwsza Dama dołączyła do obchodów 44. Combra Babskiego, który zorganizowano w Hali Widowiskowo-Sportowej. Podczas spotkania Agata Kornhauser-Duda podkreślała, że po raz pierwszy uczestniczy w Combrze Babskim. „Górnictwo zawsze było kojarzone z mężczyznami, ale dzięki Combrom trochę zmieniła się społeczna świadomość tego zawodu” – akcentowała. „Wszyscy przecież doskonale wiemy, że kopalnie to nie tylko wydobycie węgla, czy też obsługa maszyn, ale i szereg różnego rodzaju stanowisk, które wspomagają tę pracę. To są właśnie te stanowiska, które bardzo często zajmują kobiety i wspaniale się na nich sprawdzają” – przypomniała Pierwsza Dama. Uznanie dla górniczych tradycji wyraził też Andrzej Duda, który po Karczmie dołączył do małżonki.

źródło: prezydent.pl

zdjęcia: serwis fotograficzny Kancelarii Prezydenta RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here