PODZIEL SIĘ

Fani GKS Bełchatów zapowiadają kolejną blokadę dróg dojazdowych do kopalni i elektrowni. Tym razem akcję zaplanowano 11 grudnia, jak podkreślają fani „Brunatnych” blokada ma objąć wszystkie drogi prowadzące do zakładów PGE.

Poniżej zamieszczamy treść komunikatu, jaki kibice opublikowali w mediach społecznościowych.

„Kontynuujemy protesty przeciw skandalicznemu potraktowaniu GKS-u przez grupę PGE, której sporą częśc zysku wypracowują bełchatowska kopalnia, elektrownia i podległe im spółki!

Po dwóch demonstracjach w Bełchatowie 23 listopada i wczorajszym „ostrzeżeniu” w postaci porannego zablokowania dwóch dróg dojazdowych do należących do PGE kopalni i elektrowni, wobec nieugiętego stanowiska naszego byłego sponsora względem Klubu, przechodzimy do zapowiadanej przez nas od dłuższego czasu jako „ostateczność” BLOKADY WSZYSTKICH DRÓG DOJAZDOWYCH do powyższych zakładów pracy, co spowoduje tym razem spory paraliż w ich pracy!

Blokady odbędą się w środę 11 grudnia w godzinach 5:00-8:00!
Poza miejscowościami Słok-Młyn i Kuźnica Kaszewska, zakorkujemy drogi w jeszcze kilku miejscach, które zostaną podane w najbliższych dniach!

Tak, jak miało to miejsce 3 grudnia, blokady polegać będą na nadmiernym eksploatowaniu przejść dla pieszych (zgodnie z przepisami ruchu drogowego) i zostaną wcześniej zgłoszone do odpowiednich instytucji. Podobnie jak wczoraj, co jakiś czas będziemy przepuszczać auta – w ten sposób nie łamiemy prawa i wszystko jest legalne!

Nasze protesty nie są wymierzone w pracowników, lecz w spółkę PGE. Grożący GKS-owi upadek to policzek nie tylko dla jego sympatyków, ale dla całego naszego miasta, które straci jedyny Klub piłkarski, grający od kilkudziesięciu lat na poziomie centralnym. To kolejna spowodowana względami politycznymi decyzja przeciw naszemu miastu, po pominięciu dekadę temu Bełchatowa przy ustalaniu przebiegu budowanej wówczas trasy S8. To również pozbawienie Bełchatowian jednej z ostatnich atrakcji w tym mieście, a co za tym idzie kolejny „gwóźdź do trumny” Bełchatowa!
WALCZYMY NIE TYLKO O NASZ KLUB, ALE RÓWNIEŻ O PRZYSZŁOŚC BEŁCHATOWA!

Na wczorajszych blokadach zjawiło się łącznie prawie 100 sympatyków GKS-u – namawiajcie znajomych i również weźcie udział!
Pamiętajcie, że udział w naszych protestach nie powoduje żadnych konsekwencji prawnych wobec Was, gdyż są one całkowicie legalne!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here