PODZIEL SIĘ

Od dzisiaj wchodzą nowe przepisy o ruchu drogowym regulujące między innymi obowiązek tworzenia korytarza życia, tak by umożliwić szybki dojazd służbom ratowniczym na miejsce wypadku. Od dzisiaj również obowiązkowo kierowcy muszą się stosować do jazdy na tak zwany suwak.

Jazda na suwak stosowana ma być wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dalszej jazdy i trzeba zmienić pas np. podczas robót drogowych. Uwaga dotyczy wszystkich dróg w warunkach znacznego zmniejszenia prędkości, z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku.  Chodzi o to, by samochody mogły sprawnie wjeżdżać na pas ruchu, tam gdzie ich pas się kończy.

Tak jak jest to np. przy najstarszym rondzie w Bełchatowie. Samochody, które zjechały na lewy pas, przed jego końcem muszą być przepuszczane przez samochody z prawej strony. Zmiana pasa ruchu powinna się odbywać w sposób pojedynczy i naprzemienny.

Chodzi o to, by samochody czekając na włączenie się do ruchu, nie powodowały korków. To rozwiązanie ma upłynnić ruch.  

I choć może się wydawać, że zasada wprowadza grzeczność na drodze, tak naprawdę jest twardym prawem. Jeśli ktoś nie stosuje się do jazdy na suwak, w przypadku stłuczki automatycznie uznany zostanie za winnego kolizji.         

1 KOMENTARZ

  1. A jak wygląda sytuacja w stronę kwb na wysokości starego lukoil? Czy tam będzie ulga dla tych co się wpychaja i nie czekają w kolejce omijając uczciwie czekających i udając że oni nie wiedzieli.przypominam że lewy pas jest do lewoskretu na stację.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here