PODZIEL SIĘ

Na ukończeniu jest już etap przygotowań do budowy wschodniej obwodnicy miasta. Magistrat niebawem kończy negocjacje z właścicielami gruntów, przez który ma przebiegać nowa obwodnica.

Za sprawy techniczne odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Zgodnie z umową budowa obwodnicy ma ruszyć w 2021 roku. Wcześniej miasto ma przygotować ulicę Przemysłową. Według planu będzie ona bezpośrednio łączyć się ze wschodnia obwodnicą miasta. Umowa na opracowanie dokumentacji dotyczącej przygotowania łącznika wraz z oświetleniem już została podpisana. Z obwodnicą połączona zostanie również ulica Goetla.

Taka inwestycja wymaga również decyzji środowiskowej i ta wpłynęła już do magistratu. Wydał ją Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Daje ona zielone światło tej inwestycji.

Budowa 8-kilometrowej obwodnicy wschodniej potrwa do 2023 roku. Ma odciążyć przede wszystkim ruch na ulicy Wojska Polskiego i Czaplinieckiej w kierunkach Łódź – Kamieńsk. Ostatecznie nowa obwodnica ma łączyć się z obwodnicą północną, co ma odciążyć ruch w samym mieście.       

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nie zostanie rozbudowana ulica Armii Krajowej wraz z ulica Goetla do dwupasmówek wyprowadzających ruch na obwodnice wraz z lewo i prawo skrętami bezkolizyjnymi i rozbudową rond? Miasto w tym miejscu nie zostało jeszcze zabudowane budynkami (jak zostało to zaniedbane-bez wizji na ul. Wojska Polskiego) jest masa terenu zieleni oraz chodniki szerokie – mozna jeszcze zadzialac. Trzeba inwestować w miasto poprawiać logistykę komunikacyjną infrastrukturę. Wydane są zgody na rozbudowę galerii tereny przeznaczone sa pod duże inwestycje. Handel się rozwija ale dojazd jest KATASTROFĄ. Miasto może zarabiać ale musi inwestować. Jak sciągać inwestorów jak takie są zaniedbania? Elektrownia i kopalnia się skończą nic nie robicie by zatrzymać młodych – skoro nie ma poważnych inwestycji. Skończcie z uprawianiem polityki pod korytko, a bądzcie odpowiedzialni za rozwój nie fikcję – tu tez wasze dzieci zyja.

    3

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here