PODZIEL SIĘ

Kradzieże tożsamości zdarzają się. Złodzieje na podstawie nieswoich dokumentów zaciągają kredyty, płacą nie swoimi kartami za zakupy i wówczas zaczyna się dramat. Jeśli nie zgłosiło się natychmiast i nie zastrzegło dokumentów i kart płatniczych można mieć poważne problemy. Warto wiedzieć jak się zabezpieczyć.

System Dokumenty Zastrzeżone działa na terenie całego kraju. Obejmuje wszystkie banki i wiele instytucji. W razie utraty dokumentów np. dowodu osobistego, karty stałego pobytu, paszportu, prawa jazdy czy kart płatniczych działa natychmiast. Wystarczy o tym fakcie poinformować swój bank, a on zastrzeże dokumenty w całym systemie. Można  również zadzwonić pod dostępny całą dobę numer 828 828 828 i tam po weryfikacji zastrzec dokumenty.

Dzięki systemowi tylko w ubiegłym roku udaremniono ponad 83 tysiące prób wyłudzeń kredytów na łączną sumę 4,7 miliarda złotych.

Utratę dokumentów potwierdzających tożsamość należy również zgłosić policji i we właściwym urzędzie gminy lub miasta gdzie wyrobione zostaną nowe.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here