PODZIEL SIĘ

Jeszcze w tym roku schronisko dla osób bezdomnych mieszczące się w budynku przy Czaplinieckiej zmieni lokalizację. Miasto prowadzi rozmowy z MONAREM, to obecnie zajmowany przez stowarzyszenie lokal, ma być nowym schroniskiem.

Zarząd miasta chce, by schronisko dla osób bezdomnych przeniesione zostało do budynku, który obecnie zajmuje MONAR przy Czaplinieckiej 19 B. To ta sama okolica z tym , że ośrodek znajduje się na tyłach osiedla Łąkowa, a nie przy samej Czaplinieckiej. W nowej lokalizacji mają się znaleźć również mieszkania interwencyjne oraz jadłodajnia dla osób ubogich, która obecnie jest przy Kwiatowej.

W tej chwili trwają rozmowy ze Stowarzyszeniem MONAR. Na razie obowiązuje umowa, którą miasto chce wypowiedzieć w lutym. Okres wypowiedzenia to 6 miesięcy. Oznacza to, że pierwsze prace w tym budynku miasto mogłoby zacząć pod koniec sierpnia.

23 KOMENTARZE

 1. Wydaje mi się że pani prezydent kłamie. Zgodę kto wyrazil na likwidację? Daliście wypowiedzenie i tyle. Wątpię żeby monar się zgodził. Co teraz z ludźmi z monaru? A może będzie akcja z tamtego roku żeby przygarnwc bezdomnych z Częstochowy bo teraz będzie gdzie. Jest to bardzo zły kierunek pani prezydent. Co z waszymi budynkami przy ulicy pabianickiej? Dlaczego tam nie można przenieść tych ludzi?

  11

  1
 2. To jest najbardziej chory pomysł miasta jaki mogli wymyślić! Akurat w miejscu obecnej noclegowni bezpośrednio okno w okno nie bawią się dzieci! Nie ma placu zabaw! A teraz spokojnemu osiedlu chcą zgotować taki los! Szykujcie się na liczne protesty bo mieszkańcy na pewno się na to nie zgodzą! To woła o pomstę do nieba. Sprawa dla Uwagi lub interwencji!

  12

  1
 3. Komuś ewidentnie pomyliły się kierunki. Monar znajduje się na przodzie, a nie na tyłach osiedla Łąkowa. Po wyjściu z bloku budynek Monaru znajduje na wprost, a w dodatku kilka metrów od placu zabaw naszych dzieci.
  Wyrażamy zdecydowany sprzeciw dla tego pomysłu. MIESZKAŃCY OS. ŁAKOWA mają dosyć takiego sąsiedztwa.

  13

  1
 4. Schronisko dla bezdomnych wyprowadzic z miasta najlepiej gdzieś pod las. Ci ludzie zwłaszcza alkoholicy już dość narozrabiali. Śpią na klatkach schodowych, załatwiają się, a potem nie ma kto posprzątać!!! Drodzy mieszkańcy os ŁAKOWA do boju.!!!

  14

  0
 5. Pani Prezydent.. TO nie jest dobry pomysł.. TO JEST ŚCISŁE CENTRUM MIASTA.. PARKI DO O KOŁA.. TEZNIA.. NIKT NIE CHCE TAKICH „SĄSIADÓW”.. Prosimy się zainteresować innymi miejscami dla takich osób.. NIE W CENTRUM MIASTA.. Poza tym boimy się o dzieci które będą chodziły na oś. Łąkowa.. JEŻELI TEN BEZNADZIEJNY POMYSŁ WEJDZIE DO REALUZACJI.. ZAPAMIĘTAMY TO PANI PREZYDENT!

  14

  0
 6. To ci zmiana miejsca nie mam nic do tych ludzi ale to powinno być gdzieś zdała od bloków bo większość w nich przebywa między innymi w Odrze

  7

  0
 7. My mieszkańcy os.łąkowa,nie dopuścimy do tego!zrobimy protesty,telewizja! Dość dziadostwa,i żuli! Zróbmy jakiś profil,że y było można się zjednoczyć,i podawać wszystkie pomysły,aby to zatrzymać

  9

  0
 8. Biedni mieszkańcy osiedla Lakowa z każdej strony menele i żule! !! Przejść się nie da bo tylko taki element ze wszystkich stron łazi. Śpią w klatkach, na piętrach pod balkonami itd. Oczywiście w stanie ….. opłakanym! Wszędzie fekalia itp …. Dlaczego miasto funduje mieszkańca tego osiedla taki los? Trwa to już tyle lat i ma być jeszcze gorzej!? Skandal ! Wynieść ich poza miasto!Dać żyć normalnym ludziom!zdobić tam porządek baraki zrównać z ziemią. … !!!!

  6

  0
  • Dokładnie! Tak być powinno w cywilizowanym świecie! Niestety w Bełchatowie menele i inni mają większe prawa niż płacący podatki i czynsze normalni ludzie! To jest nie do pomyślenia!

   5

   0
 9. Brawo Pani Prezydent !!! Bedzie protest bedzie telewizja !!!! Tak dbac o dobro mieszkancow i dzieci ??? Niech ich Pani na swoje podworko zaprosi . Nikt tego nie daruje i nie bedzie ich znosil !!

  5

  0
 10. zdecydowanie NIE, czy wladze nie moga zrobic jakiegos przetargu dla jakiejs organizacji co prowadzi schroniska i wyslac ten element po za miasto ?? jest piotrkow jest radomsko to zaledwie 20km i wszyscy by mieli swiety spoko, a co z planami parku wodnego w tym miejscu moze czas sciagac do miasta pieniadze a nie bezdomnych

  5

  0
 11. Myślę że mieszkancy łakowa sami co nie którzy wyglądają jak bezdomni i nadużywają alc. Co do monaru to tam jest zakaz picia.więc nie mylić monaru z noclegownią. Ruszyć bananami i wziąć się za siebie.

  1

  4
 12. A co z ludźmi z, monaru? Gdzie oni się podzieja. Alkoholiki z noclegowni wszędzie chodzą piją śpią po krzakach. I o nich się dba. Większość ludzi w monarze to starsze osoby schorowane gdzie mają blisko do lekarza urzędów. Tyle lat tu byliśmy a teraz jesteśmy traktowani jak śmieci

  7

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here