PODZIEL SIĘ

Dzień Babci i Dzień Dziadka to piękne święto ale oprócz życzeń zadbajmy też , by nasi seniorzy byli bezpieczni. Niestety nadal padają oni ofiarą przestępstw na tak zwanego wnuczka, policjanta czy pracownika mieszkaniówki. Warto przypomnieć przy ich święcie o kilku ważnych zasadach.

Starsze szczególnie mieszkające samotnie osoby, to doskonały cel oszustów i złodziei, przed którymi można się bronić. Przede wszystkim zawsze powinniśmy mieć zamknięta na klucz drzwi do mieszkania. Nie wpuszczajmy do środka nieznajomych. Bądźmy czujni, zanim zaprosimy do mieszkania akwizytora, przedstawiciela administracji czy banku sprawdźmy najpierw telefonicznie w instytucji na którą się powołują, czy faktycznie ktokolwiek był do nas wysyłany.

Nie należy też dawać żadnych pieniędzy, jeśli ktoś kto przyjdzie w imieniu instytucji będzie chciał je otrzymać. Wszystkie próby wyłudzeń na tak zwanego wnuczka czy policjanta, który w zamian za pokaźną sumę oferuje pomoc zgłaszajmy na policję. Złodzieje mogą się też podawać za pracowników administracji np. hydraulików, gazowników  dlatego sprawdźmy w administracji, czy faktycznie mamy do czynienia z tą osobą za którą się podaje.

Wszelkie okazje, pokazy cudownych garnków i pościeli też należy traktować bardzo ostrożnie, by nie dać się naciągnąć na spłatę drogich rat za przedmioty, które nie są tego warte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here