PODZIEL SIĘ

W lutym rusza rekrutacja do przedszkoli publicznych. Do końca stycznia przyjmowane są deklaracje rodziców tych dzieci, które już chodzą do danego przedszkola i w placówkach przebywać będą w kolejnym roku szkolnym.

Obecnie z opieki przedszkolnej w 9 placówkach publicznych korzysta półtora tysiąca dzieci. Dodatkowo w mieście funkcjonują niepubliczne jednostki oferujące około tysiąca miejsc.

Rodzice, którzy chcieliby umieścić swoje dzieci od nowego roku szkolonego w publicznych przedszkolach czas na złożenie dokumentów mają od 7 lutego do 16 marca. Wnioski będzie można pobierać w przedszkolach lub z ich stron internetowych. Lista zakwalifikowanych dzieci znana będzie 20 marca.

Nabór będzie kilkuetapowy. Pierwszeństwo mają dzieci z rodzin wielodzietnych, z pieczą zastępczą, tych których rodzeństwo już chodzi do tej właśnie placówki, a także z rodzin, w których są niepełnosprawne osoby oraz dzieci wychowywane przez jednego rodzica. Najpierw rekrutacja obejmować będzie dzieci od 3 do 6 roku życia. Resztę miejsc wykorzystanych będzie dla dzieci w wieku 2,5 lat.

Do 27 marca rodzice przyjętych dzieci do publicznych jednostek  będą musieli potwierdzić czy faktycznie decydują się posłać dziecko do tej placówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here