PODZIEL SIĘ

Ponad dwustu miłośników kąpieli w zimnej wodzie zagościło wczoraj na kąpielisku w Szczercowie. Wszystko w ramach charytatywnej akcji pod nazwą Karnawałowe pomaganie przez morsowanie – dla Patryka Grabary.

Pierwsza odsłona Karnawałowego pomagania przez morsowanie za nami. W minioną niedziele chętnych do kąpieli z zimnej wodzie nie brakowało. Niedzielna akcja miała szczytny cel – zbierano pieniądze na leczenie czternastoletniego Patryka, chorującego na białaczkę limfoblastyczną typu „B”. Mieszkańcy Szczercowa nie zawiedli, na „szczercowskiej wyspie” pojawiły się morsy nie tylko ze Szczercowa ale także z Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego czy Rząśni. Każdy z uczestników wpłacał wpisowe w wysokości 20 złotych.

W ramach wydarzenia chętni mogli zapisać się do bazy dawców szpiku – z tej możliwości skorzystało 37 osób. Każdy obecny na wyspie miał także okazję by z bliska obejrzeć sprzęt strażacki oraz policyjny.

Na koniec warto dodać, że dzięki wspólnemu działaniu i zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać 11 520 złotych i 12groszy. Cała kwota zebrana z puszek zostanie przekazana na leczenie Patryka Grabary, czternastolatka z Bełchatowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here