PODZIEL SIĘ

W piątek rusza rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych. Na pierwszaków czeka osiem podstawówek i jedna szkoła niepubliczna.

Rekrutacja w tym roku rozpoczyna się wcześniej, by ustalić liczbę dzieci chcących rozpocząć naukę w pierwszych klasach i oddziałach zerówkowych w konkretnych szkołach. Wnioski dostępne będą w placówkach. W przypadku szkół podstawowych obowiązuje rejonizacja, oznacza to że z urzędu przyjmowane są dzieci zamieszkałe w granicach administracyjnych zasięgu szkoły.

Pozostałe dzieci z innych rejonów przyjmowane będą jeśli będą wolne miejsca według kryteriów. Pierwszeństwo będą miały dzieci z rodzin wielodzietnych, zastępczych, wychowywanych przez jednego rodzica, czy rodzeństwo już uczące się w danej placówce.

Co ważne wniosek taki powinni złożyć również rodzice tych dzieci, które chodzą w szkołach do zerówek. Jeśli chcą by te kontynuowały naukę w tych placówkach.  

Czas na złożenie dokumentów jest do 16 marca. 20 marca znane będą listy przyjętych. Wolę przyjęcia do szkoły rodzice będą musieli potwierdzić do 27 marca. Rekrutacja zakończy się 30 marca. Nabór uzupełniający zaplanowano od 8 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here