PODZIEL SIĘ

Gmina Kleszczów mówi 'nie” dla GKS. Najbogatsza gmina w Polsce nie wesprze finansowo bełchatowskiego klubu.

Oficjalne stanowisko w tej sprawie przedstawił nam kleszczowski urząd, który informuje:

Gmina Kleszczów w oparciu o przepisy o sporcie corocznie przekazuje w formie dotacji środki finansowe m.in. dla LKS „Omega” Kleszczów oraz KS „Alfa” Kleszczów, na prowadzenie sekcji: piłka nożna, tenis stołowy, lekkoatletyka, sekcja pływacka, podnoszenie ciężarów, shorin-ryu karate oraz na sport masowy dla różnych grup wiekowych. Ponadto z tych środków są finansowane sportowe imprezy masowe jak biegi uliczne „Kleszczów na Piątkę” czy „Kleszczowska Dziesiątka”.

Priorytetem Gminy Kleszczów w zakresie sportu jest i pozostanie zagwarantowanie środków finansowych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży, zajęcia pozalekcyjne w szkołach, utrzymanie gminnej infrastruktury sportowej. Gmina Kleszczów chce prowadzić działalność sportową adekwatną do swojego charakteru. Nie zamierza finansować czy współfinansować działalności żadnego podmiotu sportowego, który nie realizuje zadań własnych gminy w zakresie szeroko rozumianej kultury fizycznej”.

Jaka jest zatem przyszłość Górniczego Klubu? Czy drużyna wystartuje w rozgrywkach? Przekonamy się już niebawem. Pierwszy mecz GKS-u Bełchatów zaplanowany jest na 29 lutego – wówczas bełchatowianie zmierzą się z GKS Jastrzębie.

2 KOMENTARZE

  1. A za to, to pewnie GKS może podziękować pewnej Pani, która to usilnie chciała dzielić gminę Kleszczów. To się nazywa niedźwiedzia przysługa.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here