PODZIEL SIĘ

Mamy segregować odpady, ale jak to robić skoro przez dwa tygodnie nikt nie odbiera bioodpadów, a pojemniki są przepełnione – taki telefon odebraliśmy od mieszkańca osiedla Dolnośląskiego.  

Problem, który nam zgłoszono dotyczy rejonu bloków 216 i 218 na Dolnośląskim. Jak powiedział nasz rozmówca obowiązek segregacji jest i jak widać mieszkańcy go  wypełniają. Na tyle chętnie, że pojemniki na bioodpady są przepełnione.  Jak mówi od 2 tygodni nikt ich nie odbiera, więc dookoła robi się bałagan.

W rozmowie telefonicznej Eko-Region, z którym podpisana jest umowa na odbiór odpadów dowiedzieliśmy się, że bioodpady wywożone są zgodnie z harmonogramem.

W sezonie zimowym czyli do marca firma opróżnia pojemniki na Dolnośląskim raz w miesiącu. W pozostałym okresie co tydzień. Jak nas poinformowano taką umowę podpisano z miastem i ona jest wypełniana.

4 KOMENTARZE

 1. Przepełnione pojemniki to nie tylko problem na os. Dolnośląskim ale raczej w całym mieście
  Segregacja śmieci to fikcja

  1

  0
 2. Na oś. Budowlanych to samo, mało tego postawili mały pojemnik na odpady jak do domku jednorodzinnego. Do brania kasy to pierwsi ale do rozwiązania problemu to nie ma nikogo.

  1

  0
 3. Skoro mieszkańcy mają płacić więcej za brak segregacji to Eko Region powinien płacic kary za przepełnione, nieopróżniane pojemniki a wówczas szybko zmienią harmonogram wywozu odpadów. Ale pewnie miasto nie pomyślało ( bo któż w UM mysli ?) o zapisie o karach w umowie. Warto mieszkańcy dokumentować to co się dzieje (zdjęcia, filmiki, nagrywanie interwencji w mieszkaniówkach), bo za chwilę możemy dostać decyzję o podwyżce za brak segregacji. A tak w ogóle to może ktoś z UM, Eko regionu lub mieszkaniówek powiedział by co mamy zrobić z np. bio odpadami w sytuacji gdy pojemnik na nie jest przepełniony.

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here