PODZIEL SIĘ

7 km długości będzie mieć nowy odcinek łączący się z obwodnicą Kleszczowa. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie tej inwestycji. Co ważne część prac realizowana będzie na terenie gminy Bełchatów.

Chodzi o odcinek od ronda w Kalisku do ulicy Modrzewiowej w Łękińsku czyli drogę powiatową nr 1500 E. Będzie ona łączyła obwodnicę Kleszczowa z drogą wojewódzką.

Standard ma być taki sam jak obwodnicy Kleszczowa. Droga zostanie poszerzona z 7 do 12 metrów po dwa pasy w jednym kierunku ruchu i pobocza. Będzie ścieżka rowerowa, która łączyć ma trasy kleszczowskie z tymi wykonanymi przez powiat prowadzącymi na Słok oraz Łódzką Magistralą Rowerową.

Przebudowa drogi wykonana zostanie tak, by maksymalnie usprawnić ciężki ruch, który odbywa się na tym odcinku. Będą  zjazdy czyli kierunkowe pasy wyłączenia i włączenia  ruchu przygotowane dla największych zakładów zlokalizowanych przy tej drodze Bewy, Rambu czy bełchatowskiej kopalni. Przygotowane zostaną również autobusowe zatoczki dla autobusów, oraz przejścia dla pieszych.

Na oferty od wykonawców, gmina czeka do 18 lutego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here