PODZIEL SIĘ

Będzie interwencyjny odbiór odpadów Bio – tak zdecydował bełchatowski magistrat. To odpowiedź na sugestie mieszkańców, którzy informowali, że pojemniki są przepełnione.

W tym tygodniu na antenie naszej telewizji wyemitowaliśmy materiał dotyczący przepełnionych pojemników na BIO odpady. Problem, który zgłosił nam nasz telewidz dotyczył rejonu bloków 216 i 218 na Dolnośląskim. Jak widać mieszkańcy zgodnie z przepisami śmieci segregują ale niektóre kosze – jak np. te na BIO odpady przepełniają się bo od grudnia do marca, zgodnie z harmonogramem odbierane są raz w miesiącu.

I tu mamy dobrą informację – magistrat zdecydował o uruchomieniu interwencyjnego wywozu śmieci organicznych. Zarządcy nieruchomości mogą zgłaszać przypadki przepełnienia tych pojemników. Wystarczy taką informację przesłać drogą mailową do Wydziału Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta. W lutym i marcu na podstawie takiego zgłoszenia spółka Eko-Region będzie dodatkowo odbierać BIO odpady.

Jak informuje magistrat wspólnoty mogą także sygnalizować potrzebę dostawienia dodatkowych pojemników przy swoich blokach – wystarczy taką informację przekazać do wskazanego wydziału do 29 lutego.

Przypominamy także, że od kwietnia odpady BIO będą odbierane raz w tygodniu.

źródło; UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here