PODZIEL SIĘ

Nie chcą dłużej czekać, aż coś się zmieni. Zapowiadają, że będą walczyć o Złoczew i pojadą manifestować do Warszawy.

Powołany i obradujący zespół parlamentarny do spraw Złoczewa, ważne osobistości świata polityki goszczące w Bełchatowie, składane obietnice szczególnie przed wyborami i nadal nic. Jak nie było koncesji dla PGE GiEK S.A. na wydobycie węgla w Złoczewie tak nadal nie ma.

Związkowcy z dwóch niezależnych związków zawodowych MZZ KWB Odkrywka i kopalni Turów chcą o Złoczew upomnieć się organizując w Warszawie manifestacje. Decyzję ogłoszono w mediach społecznościowych.

Z hasłem „Walczyć potrafimy Złoczewa nie odpuścimy” oraz „Polska energia z polskiego węgla z polskich kopalń” chcą przypomnieć władzy o tym, o czym sama głośno mówi, że bezpieczeństwo energetyczne kraju powinno zależeć od polskiego węgla.

Manifestacja zaplanowana została na 28 lutego. Zapisy w siedzibach związków zawodowych.

3 KOMENTARZE

  1. Projekt Złoczewa jest nie do zaakceptowania przez rozsądnych ludzi. Powody to m.in istniejąca już susza a nowa kopalnia by jeszcze pokłębiła ten problem w regionie rolniczym jaki jest Sieradz, Wieluń itd. Obecny trend polega na szukaniu energii w nowoczesnych technologiach a nie prymitywne spalanie węgla ( bardzo mała efektywność), banki nie finansują już inwestycji związanych z węglem oraz gazem (tu trwają jeszcze negocjacje i może gaz zostanie dopuszczony). Obecny rząd nie dysponuje już odpowiednimi środkami oraz nie ma już żadnej siły przebicia w KE żeby cokolwiek załatwić. Głosowaliście na populistów to macie…

    2

    0
  2. Związku mają o tym wiedzę ale muszą coś zorganizować żeby pokazać że dbają o swoich członków. Ciekawe że nie interesuje ich los pracowników marketów, kierowców, pielęgniarek itd. Tylko ” torfiorze”. Zwolnienie z pracy z PGE kilkuset pracowników to żaden problem- jest mnóstwo wakatow na rynku pracy

    0

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here