PODZIEL SIĘ

Od września w gminie Bełchatów powstanie 5 Zespołów Szkolno – Przedszkolnych. Taką decyzję na ostatniej sesji podjęli radni gminni.

Zespoły powstaną z połączenia przedszkoli z podstawówkami. I tak w jednym budynku będą mieściły się połączone placówki w Domiechowicach, Janowie i Łękawie.

W Kurnosie w budynku szkoły zostanie sama podstawówka ale administracyjnie połączona zostanie  z oddalonym o 500 metrów przedszkolem. Podstawówka w Dobrzelowie, również będzie w oddzielnym budynku z tym, że w skład połączonego zespołu wchodzić będzie również przedszkole gminne w Niedyszynie. Jedyną szkołą podstawową, która będzie działać oddzielnie będzie jednostka w  Dobiecinie.

Jak zapewniają mocodawcy na tej zmianie nie ucierpią uczniowie ani przedszkolaki. Wręcz przeciwnie takie rozwiązanie daje większe możliwości korzystania z zasobów lokalowych jak i kadry nauczycielskiej. Ma również przynieść konkretne oszczędności.

Niebawem ogłoszony zostanie konkurs na dyrektorów zespołów. Dla każdego zespołu będzie jeden dyrektor i jedna administracja. Zamiast 10 dyrektorów zostanie więc tylko pięciu.

Zespoły z nowo wybranymi dyrektorami ruszą od września.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here