PODZIEL SIĘ

Bełchatowska policja ostrzega, prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli dzwoni do nas osoba, która podając się za policjanta żąda od nas pieniędzy na jakikolwiek cel – pamiętajmy, że jest to OSZUST. Każdy taki telefon powinien wzbudzić czujność! W każdym przypadku odebrania takiej informacji telefonicznej należy natychmiast się rozłączyć i powiadomić policję. Każdorazowo warto wszystko gruntownie sprawdzić i nie ulegać namowom przestępców.

„Dzień dobry… sierżant Agata KOWALSKA z bełchatowskiej policji…Pana syn spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego pokrzywdzona przebywa teraz w szpitalu w ciężkim stanie..Obecnie syn i synowa są przesłuchiwani, nie można z nimi nawiązać kontaktu, pilnie potrzebują pieniędzy na opłacenie adwokata, który podejmie właściwe kroki prawne aby syn uniknął aresztu….potrzebne jest ….180 tysięcy złotych… Po pieniądze do bełchatowskiej policji zgłosi się syn adwokata” – to słowa oszusta, które rozpoczęły spirale przestępczego procederu. W następstwie rozmówca przekazywał oszczędności życia oszustowi – rzekomemu policjantowi, który osobiście odebrał pieniądze od pokrzywdzonego.

Takich historii w całym kraju są dziesiątki a nawet setki. W miejsce zatrzymanych grup pojawiają się inne dlatego tak ważne są działania prewencyjne i zwiększające świadomość mieszkańców. Oszuści zawsze dzwonią najpierw na telefon stacjonarny, którego numer wyszukują w książkach telefonicznych.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here