PODZIEL SIĘ

8 mln złotych – tyle do rozdysponowania jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 rok. Połowa z tej kwoty rozdzielona zostanie pomiędzy 24 powiaty.

Ruszyła czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 rok. Pula do rozdysponowania jest duża bo 8 milionów złotych. Połowa z tej kwoty zostanie przeznaczona na zadania wojewódzkie, druga połowa rozdzielona zostanie na 24 powiaty. W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać mieszkańcy całego województwa, w puli projektów powiatowych liczyć się zaś będą pomysły mieszkańców powiatu – do rozdysponowania zatem będzie najprawdopodobniej nieco ponad 160 tys. złotych.

Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 20 lutego i potrwa do 12 marca. Między 10 a 22 lutego, odbywać się będą lokalne spotkania informacyjne. W Bełchatowie przewidziano je na 19 lutego na godz. 16:30 w Szpitalu Wojewódzkiego przy ul. Czaplinieckiej 123.

Wnioski mogą dotyczyć kultury, sportu, edukacji, turystyki. Jeśli zatem macie Państwo pomysł czym wzbogacić nasz region warto pomyśleć nad projektem.

O tym, które pomysły zostaną zrealizowane w 2021 roku, dowiemy się 18 września.

źródło: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here