PODZIEL SIĘ

To dopiero luty, a na drogach województwa łódzkiego w wyniku wypadków śmierć poniosło już 20 osób w tym 14 pieszych. Za każdym takim zdarzeniem drogowym ze skutkiem śmiertelnym idzie tragedia rodzin zarówno ofiar jak i sprawców. Przyczyna wypadków to gównie nadmierna prędkość. Dlatego w Walentynki policja zorganizowała akcję „Zwolnij, jak kocha to poczeka”.

Statystyki za ten rok są zatrważające. Na terenie województwa łódzkiego w wypadkach z winy kierowcy zginęło 6 osób oraz 14 pieszych. W sumie 90 uczestników zdarzeń drogowych zostało rannych. W 27 % przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość.  

Dlatego policja prowadzi akcje informacyjne takie jak ta „Zwolnij, jak kocha to poczeka” skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie tylko kierowców ale też i pieszych. Pośpiech kierowców, przechodzenie na drugą stronę jezdni w miejscach niedozwolonych, brak zachowania ostrożności w miejscach oznakowanych, nie stosowanie elementów odblaskowych to wszystko wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here