PODZIEL SIĘ

PEC od marca podnosi stawki za dostarczane ciepło. Podwyżka sięgnie ogólnie 3,49 %. Więcej  zapłacimy w sezonie letnim, w wielu przypadkach minimalnie mniej w zimowym.   

Jak tłumaczy PEC niewielka, ale zawsze podwyżka cen ciepła była koniecznością. Rosnące ceny energii czy koszty pracownicze przy ciepłych zimach to czynniki, które wpłynęły na taką decyzję.  

Prezes PEC dementuje informacje, że ceny ciepła wzrosną o 100%. Takie pogłoski pojawiły się już bowiem w przestrzeni publicznej. Taki wzrost będzie ale tylko jednej ze składowych, które wpływają na całkowity koszt taryfy.  

Odczuwalna dla mieszkańców podwyżka wyniesie około 3,5%.

Nowa taryfa już została zatwierdzona przez urząd regulacji.  Nowe stawki wejdą w życie z dniem 1 marca tego roku. Informacja o podwyżce już została przekazana mieszkańcom.

5 KOMENTARZE

 1. Nie żądam publicznej publikacji raportu rocznego PEC za 2019 rok ( chociaż powinno to chyba być , skoro to firma publiczna , samorządowa)
  Ale :
  1/. A o ile procent wzrosły ceny od Dostawcy , czyli elektrowni od 1 marca 2020 ? ( no może wcześniej, nie wiem) ?
  2/. Jaki jest udział ( procentowy ) płac pracowników PEC w całości kosztów firmy ?
  3/. Jaki jest udział kosztów energii elektrycznej w kosztach PEC ?
  Jak to sie przekłada na wzrost cen o 3,49 % ogółem
  Prosimy o podanie składników tego wzrostu cen 3,29 % = 100 % wzrostu
  I teraz odpowiedni , co się na to składa – procentowo

  10

  0
 2. A pdobno ciepła z Elektrowni Bełchatów miało być tańsze. Kto mi wyjaśni skoro para z elektrowni szłaby w gwizdek a teraz ogrzewa miasto. Co wy ludziom chcecie wmówić

  9

  0
  • Ja Panu wyjaśnię- PEC to firma samorządowa która oprocz dostawy ciepła musi zatrudniać działaczy obecnie rządzących oraz w zadnym wypadku nie podejmiwac niepopularnych decyzji np o restrukturyzacji zatrudniania. Przeciez to cieplo mogło bezpośrednio dostarczać i sprzedawać PGE.

   3

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here