PODZIEL SIĘ

Wczoraj obradowali radni miejscy. Miedzy innymi przyjęli strategię adaptacji do zmian klimatycznych dla miasta Bełchatowa.

Miasto chce przygotować się na zmiany klimatyczne, a co za tym idzie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Gwałtowne ulewy, susze, wichury i inne niekorzystne warunki pogodowe wymuszają potrzebę wypracowania strategii. Przyjęto więc taki dokument obowiązujący do 2025 roku z perspektywa przedłużenia go do 2030 roku.

Obejmujące główne sektory najbardziej wrażliwe na anomalia pogodowe. W podjętej uchwale chodzi o uregulowanie gospodarki ściekowej, zdrowie publiczne, transport i różnorodność biologiczną.

Miasto będzie informować mieszkańców o wszelkich zagrożeniach związanych ze zmianami klimatycznymi, podejmie edukacje, która ma   przygotowywać na różne zjawiska ekstremalne. W planach zagospodarowania przestrzennego przewidziane jest odpowiedzialne, bardziej „zielone” planowanie przestrzeni miejskiej. Będzie prowadzony monitoring powodziowy i klimatyczny. Dokument przewiduje również likwidację konwencjonalnych źródeł ogrzewania w budynkach komunalnych.

1 KOMENTARZ

  1. niech się wezmą za kominki w domkach przy Alei Wyszyńskiego. Wieczorem jak właściciele zaczynają wypalać w kominkach wszystko co się da to w blokach na I etapie os. Dolnośląskiego nie można otworzyć okna bo się można udusić. Największą masakrę przechodzą ci którzy mieszkają na II piętrze, bo to jest mw. na wysokości kominów w domkach. Niejednokrotnie straż miejska była informowana i nic z tym nie robi. Trzeba wieczorami przeprowadzić czym się pali w tych kominkach. Ponieważ zima jest lekka to właściciele wypalają wszystko co się da. Można zaoszczędzić w ten sposób na wywozie śmieci.

    0

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here