PODZIEL SIĘ

PGE przeznacza pulę 5 milionów złotych na walkę z kornawirusem. Pieniądze trafią do polskich szpitali. Na konta 7 placówek już przelano pieniądze.

Na razie z puli 5 milionów złotych rozdysponowanych zostało 3,9 miliona złotych. Pieniądze przekazane zostały do 7 placówek. Środki otrzymały: Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Zakład Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu, Wojewódzki Szpital w Białej Podlaskiej i Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie.

Lecznice te dodatkowe środki, które przekazane zostały w formie darowizny mogą wykorzystać na zakup potrzebnego sprzętu, środków do ochrony osobistej, dezynfekcji czy niezbędnej aparatury.

Z puli przekazanej przez Polską Grupę Energetyczną do rozdysponowania zostało jeszcze 1,1 miliona złotych. Ministerstwo Aktywów Państwowych ustala listę kolejnych szpitali do których skierowana zostanie reszta środków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here