PODZIEL SIĘ

Koronawirus a śmieci? – wiele osób zastanawia się co z nimi robić. Na pewno nie wiedzą tego Ci, którzy zrobili to co widać na załączonym wyżej zdjęciu. Plac przy bloku nr 15 na osiedlu Słonecznym przyprawia o spory niesmak – bo jak można to miejsce traktować jak śmietnik skoro właśnie śmietnik znajduje się niewiele dalej, a tu w założeniu miało być miejsce na które przyjemnie się patrzy.

Kto to robi? Trudno nam odpowiedzieć ale to działanie z pewnością irytuje samych mieszkańców tego bloku. Wyrzucanie w obecnym czasie zużytych, w tym przypadku, foliowych rękawiczek właśnie w ten sposób jest mocno nie na miejscu. Warto zatem wiedzieć, że jeśli w obecnym czasie korzystamy z maseczek i jednorazowych rękawiczek nawet podczas wychodzenia po zakupy czy załatwiania spraw, których nie da się odłożyć powstałe w ten sposób śmieci trzeba jak podkreśla Główny Inspektor Sanitarny wyrzucać do śmieci zmieszanych a foliowe rękawiczki do metali i tworzyw sztucznych.

Z informacji resortu klimatu i GIS także odpady wytwarzane w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną, należy traktować jak zwykłe śmieci, a nie odpady medyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here