PODZIEL SIĘ

Miłośnicy siatkówki już w tym sezonie nie zobaczą swoich ulubieńców na boiskach Plusligi. Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Nadzorczej PLS S.A., które przeprowadzono drogą elektroniczną Zarząd postanowił, że rozgrywki PlusLigi, w których występuje PGE Skra Bełchatów, zostaną zakończone.

„W wyniku rozmów oraz konsultacji zarząd postanowił: w PlusLidze zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi.

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w PlusLidze”.

PGE Skra zajmuje trzecie miejsce w tabeli – rozegrała 24 kolejki zdobyła 50 punktów. Wygrała 17 spotkań natomiast przegrała 7. Na pierwszym miejscu miejscu znajduje się Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn Koźle, natomiast druga w tabeli jest Verva Warszwa Orlen Paliwa.

źródło: Plusliga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here