PODZIEL SIĘ

W bełchatowskich podstawówkach i jednym liceum, dla którego organem prowadzącym jest miasto problemu ze zdalnym nauczaniem nie ma – zapewnia magistrat.

Szkoły deklarują, że są w kontakcie z wszystkimi nauczycielami, uczniami i rodzicami. Komunikacja odbywa się głównie przez komunikatory. W szkołach nr 4 i 8 oraz w jedynym miejskim liceum im. Mickiewicza do celów edukacyjnych wykorzystywany jest dziennik elektroniczny. Te placówki mają to szczęście, że mogą już korzystać z tego narzędzia, które w czasach pandemii znacznie ułatwia naukę.

W trybie przyspieszonym dziennik elektroniczny wdrożono od 24 marca w „jedynce”. Szkoła Podstawowa nr 3 dziennik elektroniczny będzie miała od 1 kwietnia.

Jak zapewniają szkoły, nauczyciele przygotowują scenariusze zajęć, materiały edukacyjne oraz źródła, z których korzystać mają uczniowie.

W rodzinach gdzie z jednego komputera korzysta więcej osób, czas pracy uczniów uzgadniany jest indywidualnie. Realizowane jest również zdalnie nauczanie indywidualne.

Jak rozwiązania te sprawdzają się w praktyce? Czekamy na Państwa komentarze i uwagi.

1 KOMENTARZ

  1. Chyba mówimy o innych miastach. Bo zadawanie lekcji przeczytaj od-do i zrób zadania od-do to chyba nie jest zdalne nauczanie????

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here