PODZIEL SIĘ

Coraz więcej bełchatowian nosi maski – to nie chwilowa moda a konieczność. Warto jednak wiedzieć jak używać maseczki by jej noszenie miało sens?

Światowa Organizacja Zdrowia a także Ministerstwo Zdrowia zaleca, by maseczki ochronne były noszone jedynie przez osoby, które zostały zakażone COVID-19 lub które opiekują się pacjentami z objawami koronawirusa, zaznaczając jednocześnie by racjonalne stosować maseczki ochronne.

Ministerstwo Zdrowia dodaje także, że stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji. Całe działanie powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi.

Specjaliści podkreślają także, że najważniejsza jest wiedza jak używać maseczki jednorazowej, by jej stosowanie miało sens. Czyli założyć ją tak, aby dokładnie przylegała do twarzy. I co najistotniejsze podczas jej używania nie dotykać maseczki rękoma, a jeśli się dotknęło, natychmiast umyć ręce wodą z mydłem. Ważne jest także zdejmowanie tego elementu – czyli zrobić to tak by nie dotknąć samej maseczki. Dobrą barierą ochronną będą także maski z płótna czy nawet szalik – szczególnie gdy mamy kaszel – a wszystko po to aby chronić osoby postronne i nie zakażać ich.

Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla także, że stopień ochrony zależy od stopnia narażenia.

źródło: Ministerstwo Zdrowia, WHO

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here