PODZIEL SIĘ
dav

Patryk Marjan składa petycję skierowaną do prezydent miasta Marioli Czechowskiej i przewodniczącego Rady Miasta. Domaga się wprowadzenia szczegółowych rozwiązań dla przedsiębiorców.

Petycja to cztery punkty. Patryk Marjan proponuje podjęcie uchwały pozwalającej na zwolnienie z podatku od nieruchomości, gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Miałoby, to być zwolnienie przez 6 miesięcy począwszy od kwietnia tego roku.

Domaga się również zwolnienia z opłaty targowej, również przez pół roku wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Trzeci punkt dotyczy najemców, dzierżawców i użytkowników mienia komunalnego. Patryk Marian proponuje, by byli zwolnieni z czynszu przez 3 miesiące. Dodatkowo proponuje zmniejszenie wysokości czynszu od lipca przez 3 miesiące do 50% obowiązującej obecnie stawki.

Ostatni punkt dotyczy podjęcia przez radę uchwały wprowadzającej odroczenie poboru podatku od środków transportowych za 2020 rok.

Patryk Marjan proponuje odstąpić w tym roku od organizacji kosztownych imprez jak np. Dni Bełchatowa czy nowych inwestycji. Jak dodaje zdaje sobie sprawę, że obecna sytuacja i ulgi dla przedsiębiorców przełożą się wprost na budżet miasta. Środki finansowe jego zdaniem należy rozdzielać tak, by przede wszystkim ratować bełchatowskich przedsiębiorców, co z kolei może się przełożyć na utrzymanie jak największej liczby pracowników w tych firmach.

foto: Patryk Marjan

2 KOMENTARZE

  1. Facet chce być koniecznie posłem. Nie ma naprawdę innej perspektywy zawodowej? Juz jest jeden radny który za wszelką cenę chce się pokazać w TV i tez starował do Sejmu.

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here